Wybielanie zębów

Jako dzieci wszyscy mieliśmy białe czyste zęby a nasz uśmiech był lśniący. Jednak przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, pijemy kawę lub herbatę czy palimy papierosy przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie może usunąć cześć przebarwień, lecz te które spenetrowały głęboko strukturę zęba trzeba wyczyścić w inny sposób. Takie plamy wymagają wybielenia.

W naszym gabinecie oferujemy trzy opcje wybielania zębów:

  • Wybielanie lampą Beyond,
  • Wybielanie nakładkowe,
  • Wybielanie pojedynczych zębów oraz zębów martwych

wybielanie_1 wybielanie_2

zęby przed wybieleniem                                       zęby po wybieleniu

Nie poddają się wybielaniu wypełnienia w zębach, licówki kosmetyczne ani korony , dlatego zalecane jest najpierw przeprowadzenie wybielania, a później wymiana plomb, czy uzupełnień protetycznych – nie odwrotnie.

Aby efekt wybielania był intensywny należy przed każdym wybielaniem poddać się zabiegom oczyszczenie zębów z kamienia i osadu!!!

Wybielanie z użyciem lampy Beyond

wybielanie_3To wybielanie na jednej wizycie – zabieg trwa około 60 min i jest całkowicie bezpieczny. Zaczynamy od zabezpieczenia dziąseł pacjenta płynnym koferdamem. Następnie trzykrotnie aplikujemy preparat na zęby w odstępach 15- minutowych.Za każdym razem materiał wybielający naświetlamy niebieskim światłem lampy Beyond. Po każdym zabiegu w powierzchnie wybielonych zębów wcieramy płynne szkliwo lub inny preparat mający na celu zapobiec ewentualnej nadwrażliwości. Niebieskie światło wysokiej częstotliwości emitowane przez akcelerator Beyond Whitening aktywuje formułę wybielającą, która zawiera nadtlenek wodoru (H202), oraz dwutlenek krzemu wraz ze specjalnymi związkami (np. specjalnym środkiem, który zmniejsza nadwrażliwość zębów).60 minutowy zabieg utlenia pigmentacje 16 lub więcej zębów, przywracając je do naturalnej bieli. Beyond używa bardzo zaawansowane niebieskie światło o długości fali pomiędzy 480 a 520 nanometrów. światło jest filtrowane przez 12000 światłowodów o całkowitej długości ponad 1 mili oraz specjalny układ optyczny, co całkowicie eliminuje szkodliwe światło podczerwone i ultradźwiękowe. Technologia zimnego światła Beyond jest całkowicie bezpieczna. Zimne światło stosowane w naszym systemie nie powoduje podrażnienia nerwów. Natomiast środek wybielający jest oparty na składnikach wodnych i nie uszkadza ani zęba ani szkliwa.

Efekt- System Beyond daje zaskakujące rezultaty, każdemu, kto chciałby wybielić zęby. Przede wszystkim dotyczy to osób, których zęby zostały przebarwione w wyniku palenia tytoniu czy picia kawy czy herbaty. Przeprowadzone testy potwierdzają, że po zastosowaniu wybielania Beyond, zęby uzyskają odcień od 5 do 14 odcieni bielszy (wg skali VITA). Rezultaty zależne są od tego jak bardzo przebarwione były zęby. Jednak gwarantowanym ostatecznym rezultatem będą białe, lśniące zęby. Wybielone mogą zostać także zęby, które straciły swoją naturalną biel po użyciu takich lekarstw jak tetracyklina, czy przebarwione przez fluor, jednak te rzadkie przypadki mogą wymagać więcej niż jednego zabiegu. Efekt wybielania utrzymuje się w zależności od indywidualnych czynników fizjologicznych, diety i higieny jamy ustnej, od kilku miesięcy do kilku lat. Ta technika wybiela zęby natychmiastowo bez żadnych efektów ubocznych. Nie uszkadza zębów i daje najwyższy możliwy rezultat. Po zabiegu zęby pozostają nie tylko bielsze, ale również bardziej lśniące.

fot_1 fot_1b fot_2 fot_2b

Wybielanie nakładkowe

Metoda polega na zastosowaniu specjalnej miękkiej szyny dokładnie dopasowanej do zębów, a także żelu zawierającego nadtlenek karbamidu. Działanie nadtlenku karbamidu powoduje utlenienie barwników, a przez to zmianę koloru zębów. Skuteczność jest wysoka i wynosi 95%. Wybielać można zarówno zęby żywe jak i martwe.

Jeśli decydujecie się Państwo na wybielanie, dentysta pobierze wyciski Waszego uzębienia. Na ich podstawie w laboratorium technicy wykonają miękkie winylowe nakładki. Zapobiegają one spłukiwaniu żelu przez ślinę. Do nakładek należy wprowadzić porcję żelu dostarczonego przez dentystę w ilości odpowiadającej wielkości ziarnu pieprzu na każdy ząb. Po umieszczeniu nakładki na zębach nadmiar żelu należy zetrzeć chusteczką higieniczną. Nakładkę poleca się używać w okresie spoczynku nocnego lub kilka godzin w ciągu dnia i następnie, po wymianie żelu na nowy w nocy. Miękka cienka nakładka nie przeszkadza w czasie snu. Efekt zmiany barwy najczęściej widoczny jest po drugiej nocy. Całkowity czas wybielania zazwyczaj od 7-10 dni. Ostateczna barwa zębów stabilizuje się po tygodniu od zakończenia procedury .

wybielanie_4 wybielanie_5

Wybielanie metoda wewnętrzną pojedynczego martwego zęba

Wybielanie wewnętrzne stosuje się w przypadku zębów, które po leczeniu kanałowym uległy przebarwieniu. Ciemne zabarwienie zębów martwych spowodowane jest produktami rozpadu, zwłaszcza resztek krwi, które pozostały w systemie kanałowym. W przypadku takich przebarwień endodontycznych należy ponownie otworzyć komorę zęba i wprowadzić do niej materiał wybielający. Dodatkowo można wybielić ząb od zewnątrz, co spotęguje efekt, ponieważ w przeciwieństwie do przebarwień obecnych w tkankach zewnętrznych, wybielanie wewnętrzne tylko w niewielkim stopniu zmienia kolor zęba.

wybielanie_7wybielanie_6

Ząb przed wybielaniem                                              Ząb po wybieleniu

Aby efekt wybielania był intensywny należy przed każdym wybielaniem poddać się zabiegom oczyszczenie zębów z kamienia i osadu!!!

Preparaty wybielające nie powinny być stosowane przez kobiety ciężarne i karmiące, gdyż nie prowadzono badań co do ewentualnych działań ubocznych na rozwijający się organizm.